Tıraş denince belki aklınıza ilk olarak mekanikleşmiş, ya da kullan at ürünler, ya da büyük markaların bilinç altınıza işlediği görseller gelir. Fakat biraz daha hissetmeye çalışırsanız, dedelerimizin tıraş köpüğünü yanaklarına sürdüğü o dairesel hareketleri hatırlamanız mümkündür. Trendlerin hep inişli çıkışlı olduğu bu zamanda, bir anda hayatımıza sokulan, modaymış gibi gösterilen ürünler ve eylemler olsa da aslında büyük resme dikkatli bakıldığında hep eskiye yani köklerimize döndüğümüzü görebilirsiniz.

Klasik ıslak tıraş derken, biz klasik kelimesini kullanılan malzemeler için değil, eylemin kendisi için kullanırız. Çünkü klasik ıslak tıraşta, anın bitiş noktasına ulaşmak değil, andan keyif almak vardır. Bu da ancak klasik eylemlerden ödün vermeden mümkün olabilir. Mühle ile klasik ıslak tıraşı büyüklerden devir aldığımız şekilde devam ettirmek bizim için esastır. Önce tıraş kreminiz ya da sabununuzla elde edeceğiniz köpüğünüzü hazırlarsınız. Ardından tıraş köpüğünüzü cildinize tıraş fırçası yardımıyla dairesel hareketlerle uygulayıp sakallarınızın yumuşamasını beklerken keyifle dişlerinizi fırçalarsınız. Daha sonra da sakallarınızı usulca tıraş edersiniz. Tüm bu eylemler gününüzün küçük bir anıdır fakat günümüze renk katan asıl olaylar da böyle küçük ritüellerden geçer.

Mühle klasik tıraş alanında geniş ürün gamıyla varolan en büyük üreticilerden biridir. Ürünlerin her biri değerli ve doğal materyallerle işlenmiş aynı zamanda el yapımıdır. Bu yüzdendir ki, hiçbir ürün birbiriyle tam aynı değildir. Mühle tıraş takımları sizi eşsiz ürünleri sayesinde botanik dünyasıyla yeniden tanıştırır. Dilerseniz dişbudak ya da zeytin ağacını, dilerseniz de porselen dokusunu banyonuza taşıyabilirsiniz.

Mühle dünyasında, dilediğiniz tıraş setinden zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre tıraş takımı oluşturabilir, ya da sizin için düşünülmüş hazır tıraş takımlarına sahip olabilirsiniz. Mühle’nin zengin seçenekleri ile, çeşitli kalitede porsuk kıllarından ya da Mühle’nin karmaşık Ar-Ge süreçleri sonucunda elde ettiği patentli üretimi lifli sentetik kıllardan üretilmiş el yapımı bir tıraş fırçası, klasik jiletli ya da kartuşlu başlığa sahip bir tıraş fırçası, metalden yapılmış ve özenle kaplanmış bir tıraş seti standı ve porselen detaylara sahip tıraş kaseleri içinde kaybolmadan tıraş takımınızı dizayn etmeniz hiç de kolay değildir.

Tıraş takımının içinde bulunması gereken parçalar tıraş seti ve tıraş sırasında ve sonrasında kullanılacak tıraş bakım ürünleridir. Mühle dünyasında tıraş setine kompakt şekilde eklenmiş tıraş kaşeli bir sete ya da tıraş kasesini setin yanında edinmeniz mümkündür. İstediğiniz tıraş setini seçtikten sonra, bunu bir tıraş takımına dönüştürmek için yapmanız gereken tek şey sevdiğiniz kokulara göre tıraş bakım ürünlerinizi seçmenizdir. Aloe vera, deniz iğdesi veya sandal ağacı özlü tıraş kremi veya tıraş sabunu seçeneklerinin yanında tamamı BDIH sertifikalı organik tıraş bakım ürünleri de seçenekler arasındadır. Tıraş kremi mi yoksa tıraş sabunu mu kullanacağınıza karar verdikten sonra tıraş sırasında gerilen cildin, tıraş sonrasında nemlenmesi ve yumuşaması için cildinize uygun bir tıraş sonrası bakım ürünü seçmelisiniz.

Tıraş bakım ürünlerinin yanında Mühle dünyası tamamen doğal ve BDIH sertifikalı organik erkek bakım serisini sunar. Tıraş takımınızı tıraş bakım ürünleriyle tamamladıktan sonra, kendinize yapacağınız ideal yatırımlardan biri de, kalitesi, içeriği, hoş kokusu ve uzun kullanım süresi ile ünlenmiş Mühle organik şampuan ve duş jeli edinmenizdir. Çoğu erkek duş sonrasında tıraş eylemini gerçekleştirir. Çünkü bilindiği gibi cilt yumuşar rahatlar, ve gözenekler açılır. Kalitesinden ödün vermeden üretilmiş organik seri duşta da size benzer bir keyfi yaşatmak için sunulur. Çünkü Mühle’ye göre erkekleri ilgilendiren konular ve ritüeller tamamen doğal olmalıdır.