Dilara Dalan Kimdir?

1982 yılında Kars’ta doğdum. Kalabalık bir ailenin en küçük çocuklarıyım. Bizim oralarda aileler batıya göre oldukça kalabalık oluyor. Her ailede 4 5 çocuk olması oldukça olağan bir durum. Bizde 5 kardeşiz. Benden büyük 2 abim ve 2 ablam var.  Lise yıllarıma kadar Kars’ta okudum ve ailemle orada yaşadım. Daha sonraları abimin üniversite eğitimi alması için bütün aile toplandık ve İzmir ‘e yerleştik. Bende Liseyi İzmir’de okudum. O zamanlardan sonra Kars artık bizim için sadece bayramlarda gidilen bir memleketten öteye geçemedi. Olanakların kısıtlı olduğu bir şehirden her şeyi kolaylıkla bulabildiğiniz bir şehre geldiğinizde gerçekten hayatınızın değiştiğini hissediyorsunuz.

İzmir’e yerleştikten sonra üniversite eğitimimi de bu şehirde almam gerektiğine emin oldum. İzmir benim için oldukça farklı bir şehir. Hayal edebileceğim her şeye sahip. Deniz, güneş ve en önemlisi ailem… vaz geçemeyeceğim bir sürü şey için bende tercihimi İzmir’den yana yaptım. Burada yaşamak için oldukça çaba sarf ettim. Sınavı kazandığımda büyük bir istekle EGE Üniversitesi eğitimime başladım ve başarıyla mezun oldum.

İzmir’de hayatıma devam ederken internet ortamında çok farklı bilgilerin farklı farklı bloglarda yer aldığını gördüm ve bu nedenle bu blogta temiz ve doğru bilgileri paylaşmak hedefiyle bu alanı oluşturdum.